Search for...

iZOPROF-GARANTİ BELGESİ

GARANTİNİN TANIMI

İZOPROF Yalıtım ve İzolasyon aşağıda belirlenmiş olan koşullara tabi olmak üzere bu belgede listelenen çatı, teras, dış cephe, temel, perde, asansör gibi su ve ısı yalıtım uygulamalarında İZOPROF’un garantisi altındadır ve kullanılan BTM marka ürünlerin üretim hatası taşımadığını beyan ve garanti eder.

Daha önce yapılan uygulamalar, İZOPROF’un garanti sözleşmesinde ve katalogları dışında yapılan uygulamalar ile garanti sözleşmesi İZOPROF’a ulaşmayan işler garanti kapsamında değildir.

GARANTİ SÜRESİ

Su yalıtımı ve ısı yalıtımı kursları mezunu ustalarımızın yaptığı uygulamalar 2 yıl garanti kapsamındadır. Garanti sürecinin başlangıcı, garanti sözleşmesinin taraflarca imzalamasını takiben uygulamanın bittiği tarihten itibaren başlar.

GARANTİ ŞARTLARI

 1. 2 yıl uygulama garantisi uygulama bittiği tarihten itibaren başlar.
 2. 2 yıllık uygulama garantisi içerisinde malzeme ve uygulama hatalarından kaynaklanan müşterinin mağduriyeti; işçilik masrafı, bozulan uygulamanın bedeli ya da başka herhangi bir ad adı altında ücret talep edilmeksizin giderilecektir.
 3. Garanti süresi içerisince yapılacak onarımlardan garanti süresi değişmez.
 4. Tamir süresi, iş başlangıcından itibaren en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, yetkili uygulayıcımıza veya firmaya bildirildiği andan itibaren başlar.
 5. Kusurun giderilmesi konusunda uygulanacak teknik yöntemlerin tespiti ile tekrar onarılacak yerlerin saptanması İZOPROF’a aittir.
 6. İZOPROF garanti sözleşmesinin geçerli olması için uygulamanın İZOPROF veya yetkilendirdiği  uygulayıcı tarafından yapılması gerekmektedir.
 7. İZOPROF yetkilileri garanti kapsamında yapılan uygulamaları, istediği zaman denetleyebilir.

GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALAN DURUMLAR

İZOPROF tarafından verilen bu garanti su yalıtımı ve ısı yalıtımı uygulamalarından sonra harici uygulamalardan doğacak kusurların giderilmesini kapsamadığı gibi, aşağıdaki durumlarda garanti dışıdır.

 1. Raf ömrünün geçmiş olmasından kaynaklı şikayetler garanti kapsamında değildir. Raf ömrü ambalajların üstünde bulunmaktadır.
 2. İZOPROF; su yalıtımı ve ısı yalıtımı uygulamalarına garanti vermektedir. Bunun dışında yapılan tamir işleri ve diğer uygulamalar ( parke, boya vb.) garanti kapsamında değildir.
 3. İZOPROF’un bayisi olduğu BTM marka ürünler harici, başka marka ürünler ile yapılan uygulamalar garanti kapsamı dışındadır.
 4. Alt yapıdan kaynaklanan;(sıva problemi, deprem, sel, yangın, kasırga, gevşek zemin,su tesisatı kaynaklı hasarlar, kapilarite su yükselmesi) sebeplerle oluşan sorunlar garanti kapsamına dahil değildir.
 5. İZOPROF; bayisinin veya bir başka tarafın yol açtığı, gecikmelerden kaynaklanan zararlar da dahil olmak üzere harici hasarlar ve dahili hasarlardan sorumlu değildir.
 6. Binada yapılan tadilatlardan kaynaklı olarak garanti kapsamında yapılan uygulamalara gelen zararlar garanti kapsamı dışındadır.
 7. İZOPROF tarafından ısı ve su yalıtımı yapmak için müşteriye yönlendirilen firma ile müşteri arasında yapılan tüm ticari ve parasal faaliyetlere ilişkin yazılı ve sözlü anlaşmalar İZOPROF’un sorumluluğunda ve garanti kapsamında değildir.
 8. İZOPROF tarafından ısı ve su yalıtımı uygulaması yapmak için müşteriye yönlendirilen firmanın ısı ve su yalıtımı yaptığı mekanda her türlü Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği, SGK Primleri ve ileride doğacak vergiler işi yapan ustanın ve müşterinin sorumluluğundadır. İZOPROF sorumluluğunda ve garanti kapsamında değildir.

 TAZMİN

 1. Isı ve su yalıtımı uygulamaları sisteminin garanti kapsamında, uygulamada problem oluşması halinde, sadece İZOPROF’un tespit ettiği problemli alan tamir edilir.
 2. Garanti koşulları kapsamında tamir sırasında değişim yapılacak bir ürünün halen İZOPROF’un ürün gamında yer almaması durumunda, İZOPROF’un tespit edeceği muadil bir ürün ile tamiri yapılır.

FERAGATNAME

Bu garanti açık veya kapalı tüm garantilerin yerini alır. Örnekleri ya da sözlü beyanları temel alan garantiler de dahil olmak üzere bu dökümanda belirtilmiş olan tanımın ötesine geçen açık ya da kapalı başka bir garanti bulunmamaktadır. Satışa sunulabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk içeren garantiler kabul edilmez.

MÜNHASIR TELAFİ

Garanti kuralları uyarınca kusurlu olduğu anlaşılmış su ve ısı yalıtımı uygulamaları yenilenir, eğer o dönemde yapılacak uygulamada kullanılan ürünün kendisi veya muadili yok ise eş değer bir başka ürün uygulanır.

Uygulamadan kaynaklanan hatalarda, uygulama tekrar işi yapan firma tarafından yapılacaktır. Ürün kaynaklı hatalarda İZOPROF’un belirleyeceği kişi ya da kişiler tarafından uygulama tekrar aynı koşullarda yapılacaktır.

UYULACAK TALİMATLAR

Garantiden yararlanabilmek için ürünlerin bayisi olduğumuz BTM Marka olması ve uygulanması gerekmektedir. Ayrıca her ürüne özel olarak belirtilen uygulama alanları, yüzey hazırlıkları, uygulama ve kullanım talimatları, uyarılara ve depolama koşullarına uyulması gerekmektedir. Tüm bu talimatları ürünlerin ambalajı üzerinde ve genel kataloglarda bulabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked*