Search for...

Teras Sürme Su İzolasyonu

Sürme Esaslı Su Yalıtımı

Sürme su izolasyonu inşaatlarımızın bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi aderans sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli kılcal çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir. Sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında kalıcı çözüm sunduğu için tercih edilmektedir. Sürme izolasyon malzemeleri membran gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir. Membran uygulamlarında genellikle yaşan işçilik hatalarından birleşim yüzeyündeki kusurlar içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır. İzoprof Yalıtım ve İzolasyon beton üzerinde gerekli tüm tamiratları yaparak sürme su yalıtımı malzemesini uygulamaktadır. Tamiratları yapılmadan uygulanan izolasyon sağlıklı olmayacaktır.

Çimento Esaslı Sürme İzolasyon

  1. Çift komponentli yarı ve tam elastik olup yüzeysel izolasyon sağlayan, betona sirayet etmeyen, wc, balkon, banyo ve mutfak gibi ıslak zemin ve duvarlarında, seramik altında su yalıtımında kullanmaktadır. Beton üzerine, şap üzerine sıva üstüne uygulanabilir. Negatiften su basıncına karşı uygulanmaz. Uv dayanımı olmadığından kuruma altına alınmalıdır.
  2. Çift komponentli yarı ve tam elastik olup kapiler özelliği ile betona bir miktar işleyen malzemeler. Perde betonlarda ve teras tabliyelerinde su depolarında betonla direk temas ettiğinde beton yüzey yıkanmış ıslak ise beton içerisine bir miktar çalışmaktadır. Bu tür malzemeler pozitiften (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır.
  3. Negatiften (içten) ve pozitiften (dıştan) uygulanabilen komponentsiz kristalize izolasyon malzemesi betona derinlemesine işler ve beton içerisindeki kılcal çatlaklarda suda çözülmeyen kristaller oluşturan kristalize malzemeler. kuyu temel, istinat duvarı, asansör kuyusu, suyun geldiği yönden su izolasyonu mümkün olmayan perde beton alanlarda kullanılabilmektedir. Bu malzemeler betonu suya karşı kilitleyerek betonu su geçirimsiz hale getirmektedir.

Bitüm Esaslı Sürme İzolasyon

Bitüm esaslı malzemeler pozitif yönden (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır. Bitüm esaslı likit sürme malzemeler solvent bazlı ve su bazlı olan olarak ikiye ayrılmaktadır. Likit membran sürme izolasyon malzemeleri komponentli ve komponentsiz uygulanabilmektedir. Su bazlı malzemeler açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Su bazlı olduğundan doğaya zarar vermez, çevre dostudur.

Akrilik Esaslı Sürme Yalıtım

Akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, olan ve tek komponentlı, elastik, su izolasyonunda sürme olarak püskürme olarak kullanmaktayız. Bu tür akrilik esaslı malzemeler farklı renklerde bulunmaktadır. İhtiyaç halinde üzeri boyanabilen akrilik sürme su yalıtım malzemeleri iç ve dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Sürme su izolasyonun kolay uygulanması yatayda ve düşeyde, çatılarda ve balkon, teras, havuz, su depoları, ıslak zemin, düz ve eğimli çatılarda, rahat kullanılmaktadır.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*