Search for...

Çatılarda Su Yalıtımı

ÇATILARDA SU YALITIMI

Çatı Su Yalıtımı Binaların en üst yapı elemanı olan çatılar yağış sularına, rüzgara, sıcaklık değişimlerine ve radyasyona en çok maruz kalan bölümünü suyun zararlı etkilerinden korumak için yapılır. Kullanım amacına göre yaya ve taşıt trafiği de çatıyı olumsuz etkileyebilecek olaylardır.  Binaya yukarıdan gelebilecek su ve suyun zararlı etkilerinden korumak ve suyun tahliyesini sağlamak için su yalıtımı malzemeleri ile yapılan uygulamalara çatı su yalıtımı denilmektedir.

ÇATILARDA KULLANILAN SU YALITIM YÖNTEMLERİ

Serme Esaslı Çatı Su Yalıtım Malzemeleri Membranlar: Termoplastik atactic polipropilen (APP) esaslı polimerik bitümle kaplanmış cam tülü taşıyıcı veya polyester keçe taşıyıcılı su yalıtım malzemesidir. 

Plastomerik Yalıtım Örtüleri:  Termoplastik reçineli Atactic Polipropilen (APP) kullanılarak dayanıklılığı artırılan, sıcak iklim şartlarında kullanıma elverişli olan örtülerdir.

Elastomerik Yalıtım Örtüleri: Bu çeşit membranlar daha çok soğuk iklim şartlarında ve esnekliğin muhafaza edilmek istendiği durumlarda kullanılırlar. Düşük sıcaklıktaki ortamlarda bile esnek kalırlar.

Kiremit Altı Su Yalıtım Örtüleri: Eğimli çatılarda çatı kaplamalarının altına serilen, polimer bitümden üretilmiş, çekme dayanımı yüksek ve uzun zaman su geçirimsizlik sağlayan örtülerdir.

Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri: Su ile inceltilerek beton yüzeylere sürülerek ya da püskürtülerek uygulanabilir. Astar ile birlikte 3 kat uygulanması gerekir. 

Bitüm Esaslı Su İzolasyon Malzemeleri: Likit ve pasta halinde kauçuk bitüm esaslı olmak üzere ikiye ayrılırlar.  

Çatınızın veya terasınızın su yalıtımınızı ömür boyu sağlam kalacak bir su yalıtımı uygulaması yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. İZOPROF tüm izolasyon uygulamalarında sözleşmeli garanti vererek yapılan işin güvencesini sağlamaktadır.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*