Search for...

Gizli Dere Su Yalıtımı

Gizli Dere Su Yalıtımı

Gizli dere (atika duvar arası çatı deresi) çatı örtüsünün üzerine yağan kar ve yağmuru suyunu toplayıp iniş borularına kanalize etmeye yarayan derelerdir.

Gizli dere izolasyonu kristalize sürme izolasyon, likit membran sürme su yalıtımı ve bitümlü membran bohçalama tekniği olmak üzere üç farklı ürün gurubu ile yapılmaktadır.

Gizli derede sürme su izolasyonu uygulamaları eksiz bir yapı oluşturmakta, bu durum da yalıtım için çok önem arz etmektedir. Sürme yönteminde uygulanan yalıtım likit malzemeler beton ve duvar yüzeye yüksek adrenas ile tutunduğu için yalıtım tabakası ile duvar arasına su giremez kanalda biriken yağmur suyu doğru gider süzgecine ulaşır ve tahliye olur. Membran bohçalama çatı dere izolasyonunda ise yalıtımın zamanla ek yerlerinden deforme olması, ek yerinde uygulama esnasında yapılan basit bir hata ve oluşabilecek deformasyonlardan kaynaklanan sıkıntılar suyu yalıtım ve duvar arsına ulaştırır. Betona yapıya ulaşan suyun ise çeşitli zararları bulunmaktadır. Dış cephe ve iç mekanlarda farklı yerlere hasar vermekle kalmaz beton ve içerisindeki demir donatının korozyona uğrayarak çürümesine de yol açmaktadır.

Çatı gizli derelerinizde ömür boyu sağlam kalacak bir su yalıtımı uygulaması yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek ek yeri içermeyen çatı dere izolasyonu uygulaması yaptırabilirsiniz. İzoprof tüm izolasyon uygulamalarında sözleşmeli garanti vererek yapılan işin güvencesini sağlamaktadır.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*